Krkonoše turistika

Aktivní dovolená pro každého 

Turistika v Krkonoších se stala pro mnohé velmi oblíbenou, protože tato oblast nabízí řadu jedinečných možností pro trávení dovolené. Řadu návštěvníků zdejšího kraje láká nejen malebná příroda, ale i možnosti aktivního vyžití. Ať jste aktivní sportovec, chcete vyzkoušet některý z adrenalinových sportů, nebo preferujete fyzicky méně náročnou aktivitu a pěší turistika - Krkonoše je pro vás to pravé, každý si zde najde své a rozhodně se nebude nudit. Turistika a Krkonoše, to prostě frčí! Dovolená Krkonoše je parádní zážitek pro každého.

Zimní turistika v Krkonoších 

Ubytování lyže Krkonoše - řada návštěvníků má Krkonoše spojené se zimní dovolenou, a to zcela oprávněně. Nachází se zde několik středisek, které svou oblibu získali díky ideálním podmínkám pro provozování zimních sportů. Ať se jedná o klasické nebo sjezdové lyžování, vyznavače těchto sportů tu čekají kilometry upravených běžkařských tras a sjezdových tratí. V zimním období je oblíbená také pěší turistika Krkonoše. Zasněžené stezky snadno překonáte na sněžnicích. Ve střediscích nechybí ani potřebné zázemí jako servisy nebo půjčovny sportovního vybavení. Jedním z oblíbených krkonošských středisek je obec Strážné, kde návštěvníci najdou vše, co potřebují pro perfektní dovolenou. Naše ubytování Strážné nabízí  ubytovací kapacity všech kategorií. Návštěvníkům také vřele doporučujeme návštěvu naší  restaurace Strážné, kde vám nabídneme lokální gastronomické speciality. Zkrátka turistika v Krkonoších je pro opravdu pro každého bez ohledu na roční období. Naše penziony Strážné vám jsou k dispozici a čekají na vás!

Letní turistika v Krkonoších

Ubytování kola Krkonoše - ani v létě návštěvníci Krkonoš rozhodně nepřijdou zkrátka. Zejména oblíbená je pěší turistika a Krkonoše disponují mnoha kilometry značených turistických tras, které propojují řadu velmi zajímavých turistických cílů. Návštěvníci mohou obdivovat nedotčenou přírodu také například z hřbetu koně při vyjížďce, případně ze sedla svého kola. Vyhledávané jsou rovněž cyklostezky vedoucí skrz nádhernou přírodou. Vyznavači tohoto sportu jistě také uvítají možnost přepravy prostřednictvím cyklobusu. Díky tomu nemusíte spoléhat jen na své vlastní síly. Tím samozřejmě výčet sportů a aktivit v této oblasti zdaleka nekončí. Aktivní turistika v Krkonoších se nachází na každém rohu. Například v obci Strážné si můžete zahrát tenis na místním tenisovém kurtu. Návštěvníci mohou vyzkoušet také svou zdatnost v oblíbeném lanovém parku v Pec pod Sněžkou, případně ověřit svou odvahu na místní bobové dráze. Naše chata Strážné - je zárukou jistoty skvělého ubytování a dovolené plné zážitků. 

Ubytování v Krkonoších 

Ne pro každého návštěvníka je ideální jednodenní turistika, Krkonoše toho nabízí tolik k objevování, že delší pobyty jsou žádanější. Pro návštěvníky jsou k dispozici nejrůznější ubytovací kapacity. Široká škála je od ubytování přímo u sjezdových tratí, až po horské apartmány Krkonoše nebo luxusní hotely. Ten, kdo hledá ubytování Vrchlabí a okolí, tak může zamířit do obce Strážné, kde nalezne naše ubytování Krkonoše.  Díky bohaté nabídce ubytovacích kapacit, kterou poskytujeme, si dokáže vybrat opravdu každý návštěvník, ať už se jedná o jednotlivce, celé rodiny nebo skupiny přátel.  Právě u nás naleznete ideální podmínky pro trávení  dovolené s veškerým komfortem a potřebným zázemím. Nezapomeňte také ochutnat místní kulinářské speciality v naší restauraci. Kromě tradičních jídel místního regionu návštěvníci určitě také uvítají ochutnání lokálních piv z malých pivovarů. 

Výlet - Krkonoše - turistika

Krkonoše turistika je mezi znalci pojem. Turistických cílů je v Krkonoších tolik, že jeden výlet vám stačit nebude. Určitě se budete rádi do tohoto kraje vracet. Krkonoše - turistika - památky jsou pojmy, které k sobě nerozlučně patří. Mezi nejoblíbenější cíl výletu pro mnohé návštěvníky patří výšlap na naši nejvyšší horu Sněžku. Na jejím vrcholu naleznete Českou poštovnu, která je nejvýš umístěnou stavbou v České republice. Dalším cílem vašich výletů může být malebná přehrada Les Království nebo také jízda Pojizerským Pacifikem, kterou jistě uvítají nejen děti, ale jejich dospělý doprovod.